45-064 Opole ul. Damrota 6

Konto: Bank PKO BP O/Opole nr 22 1020 3668 0000 5802 0153 3140      NIP: 754-288-70-61      REGON: 160072320

VI Memoriał Franciszka Prochownika Otwarte Mistrzostwa Woj. Opolskiego P'15

21.11.2016

W niedzielę 20 listopada 2016 roku w strzeleckim ratuszu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w szachach szybkich poświęcone pamięci wybitnego szachisty Franciszka Prochownika.

W turnieju startowało 68 zawodników. Zawody, z wynikiem 7,5 punktu, wygrał ukraiński arcymistrz Vladimir Malaniuk reprezentujący klub AKSz Hetman Koszalin, drugi był Paweł Kowalczyk z Wieży Pęgów również 7,5 pkt., a trzeci Maciej Klekowski z Wisły Kraków –7 pkt.

W klasyfikacji mistrzostw województwa mężczyzn – podobnie jak w roku ubiegłym - złoty medal wywalczył Robert Tustanowski z Zarzewia Prudnik – 6,5 pkt. Drugi był Krzysztof Banasik z Zarzewia, a trzeci Jan Krzysztof Sztwiertnia z Victorii Chróścice – obaj po 6 punktów.

Klasyfikacja mistrzostw województwa kobiet: 1. Dominika Chmiel z Victorii Chróścice 6 pkt., 2. Paulina Kopica - Rodło Opole – 5 pkt., 3. Karolina Karleszko – Rodło – 4,5 pkt.
  Powiększ zdjęcie

Organizatorem zawodów byli Urząd Miejski w Strzelcach Opolskich oraz Opolski Związek Szachowy, a sponsorami rodzina Franciszka Prochownika i strzelecki Kaufland.Turniej w Strzelcach Opolskich został włączony do cyklu „90 turniejów na 90-lecie PZSzach”.