45-064 Opole ul. Damrota 6

Konto: Bank PKO BP O/Opole nr 22 1020 3668 0000 5802 0153 3140      NIP: 754-288-70-61      REGON: 160072320

IX Memoriał Franciszka Prochownika Otwarte Mistrzostwa Woj. Opolskiego

01.12.2019

W tradycyjnym Memoriale Franciszka Prochownika, rozegranym 17 listopada w strzeleckim ratuszu, udział wzięło 57 szachistów. Turniej miał jednocześnie rangę Mistrzostw Województwa Opolskiego w szachach szybkich.

Zwycięzcą całych zawodów został Maciej Klekowski z UKS Podlesie, wyprzedzając Oskara Ogłazę z Rodła Opole i arcymistrza Tomsa Kantansa z Łotwy.

W klasyfikacji mistrzostw województwa mężczyzn złoty medal wywalczył Oskar Ogłaza, srebrny – Michał Wiśniewski ze Strzelca Strzelce Opolskie, a brązowy – Andrzej Krzywda z Victorii Chrościce.

Wśród kobiet mistrzynią województwa opolskiego została Katarzyna Poznańska ze strzeleckiego Strzelca. Drugie miejsce zajęła Dominka Chmiel z Victorii Chróścice, a trzecie Karolina Karleszko ze Strzelca.

Organizatorem memoriału był Urząd Miejski w Strzelcach Opolskich we współpracy z Opolskim Związkiem Szachowym oraz rodziną Franciszka Prochownika.