Konto: Bank PKO BP O/Opole nr 22 1020 3668 0000 5802 0153 3140      NIP: 754-288-70-61      REGON: 160072320

I Puchar Ziemi Strzeleckiej w Szachach

21.08.2022

I Puchar Ziemi Strzeleckiej w Szachach przeszedł do historii!
W dniach 6-7 sierpnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Strzelcach Opolskich 66 zawodników wzięło udział w turnieju. Zawody były podzielone na 3 grupy turniejowe:
- Grupa A dla zawodników z co najmniej II kategorią, gdzie mogli podnieść swój ranking FIDE.
- Grupa B dla zawodników z III i IV kategorią, gdzie walczyli o normy na II i III kategorię.
- Grupa C dla zawodników z V i bez kategorii, którzy mogli zdobyć swoje pierwsze kategorie.
  Powiększ zdjęcie

W grupie A zawodnicy mieli do dyspozycji 60 minut i 30 sekund na każdy ruch. Turniej został rozegrany na dystansie 5 rund, spośród których można było uzyskać częściowe normy na kategorie centralne. Najlepsi okazali się:

1. Kacper Żochowski - 4,5 pkt - Strzelec Strzelce Opolskie
2. Krzysztof Łukasiewicz - 4 pkt - LKS Parnas Stara Wieś
3. Piotr Kondys - 4 pkt - KSz Silesia Racibórz
Najlepszym juniorem do 18 lat okazał się Aleksander Smagacz z RKS Mat Ruda Śląska.
Wyniki i serwis turniejowy grupy A:

Zawodnicy w grupie B rozegrali 7 rund tempem 30 minut + 30 sekund na ruch. Po zaciętej walce na podium stanęli:
1. Platon Maskoukin - 6,5 pkt - Katowice
2. Piotr Wiatrek - 5 pkt - Strzelec Strzelce Opolskie
3. Mateusz Szkop - 5 pkt - Strzelec Strzelce Opolskie
Zwycięzca zdobył normę na II kategorię szachową. Zwycięzcą wśród juniorów do 14 lat okazał się Łukasz Kiełbasa ze Strzelca zdobywając normę na III kategorię.
Wyniki i serwis turniejowy grupy B:

Grupa C rozpoczęła i zakończyła swoje zmagania w sobotę. Rozegrano 7 rund tempem 20 minut + 10 sekund na ruch. Najwyższe miejsca zajęli:
1. Kacper Stokłosa - 6,5 pkt - Żywocice
2. Kacper Majkowski - 6 pkt - Strzelec Strzelce Opolskie
3. Tomasz Żmudź - 5,5 pkt - Strzelce Opolskie
Kacper Stokłosa i Tomasz Żmudź zdobyli normę na IV kategorię szachową. 9 osób zdobyło również V kategorię szachową.