45-064 Opole ul. Damrota 6

Konto: Bank PKO BP O/Opole nr 22 1020 3668 0000 5802 0153 3140      NIP: 754-288-70-61      REGON: 160072320

Turniej szachowy o puchar Burmistrza Kluczborka Pana Jarosława Kielara

15.02.2010

Już po raz 11 rozegrano turniej  szachowy o puchar Burmistrza Kluczborka Pana Jarosława Kielara. Przy szachownicach spotkało się 42 miłośników królewskiej gry. Uczestnicy uczcili minutą ciszy Pana Juliana Dachowskiego. W kategorii Open puchar Burmistrza zdobył zawodnik Pata Ligota Dolna – Andrzej Szybka 7,0 pkt. Wśród seniorów którzy ukończyli 60 lat wygrał nestor kluczborskich szachów Pan Zdzisław Gdowski 5,0 pkt. z Gońca Kluczbork. Drugie miejsce zajął Marian Pilarski 4,5 pkt., a trzecie miejsce Gerhard Kisiel 4,0 pkt. (obaj z Pata).

grupa seniorów :

I   miejsce - Jacek Popek (II Open) z Gońca Kluczbork              6,0 pkt.
II miejsce - Piotr Pilarski (IV Open) z Pata Ligota Dolna 5,0 pkt.
III miejsce - Miłosz Rewasiewicz (VI Open) z Pata Ligota Dolna 5,0 pkt

juniorzy starsi :

I   miejsce - Dawid Pilarski (V Open) z Pata Ligota Dolna          5,0 pkt.
II miejsce - Adam Kowalski z Gońca Kluczbork 4,0 pkt.
III miejsce - Sebastian Klos z Gońca Kluczbork 4,0 pkt.

dziewczynki :

I   miejsce – Karina Haik z Kuniowa                                3,0 pkt.
II miejsce – Monika Pilarska z Pata Ligota Dolna 2,5 pkt.

klasa IV-VI :

I   miejsce – Andrzej Mykita (VII Open) z Gońca Kluczbork          5,0 pkt.
II miejsce – Wojciech Michalski z Gońca Kluczbork 3,5 pkt.
III miejsce – Michał Turniak z Wrocławia 3,0 pkt.

I   miejsce - Natalia Matkowska z S.P.Nr.2                         3,0 pkt.
II miejsce - Agnieszka Michalska z Gońca Kluczbork 3,0 pkt.
III miejsce - Anna Neumann z S.P.Nr.2 1,5 pkt.

klasa I-III :

I   miejsce - Mariusz Łowicki z Gońca Kluczbork                    3,0 pkt
II miejsce - Piotr Haik z Kuniowa 2,5 pkt.
III miejsce - Filip Maciborko z Gońca Kluczbork 2,5 pkt.

I   miejsce - Martyna Żurawska z Gońca Kluczbork                   2,0 pkt.
II miejsce - Natalia Guzik z Skomlina 1,5 pkt.
III miejsce - Anna Haik z Kuniowa 1,5 pkt.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim 7x15 minut. O czołowe lokaty w poszczególnych kategoriach wiekowych ostro walczyli zawodnicy z Gońca i Pata. W imieniu pana Burmistrza rozpoczęcie turnieju przeprowadził sekretarz Urzędu Miasta Pan Andrzej Kalandyk, który na zakończenie wręczał wszystkim uczestnikom puchary, medale i upominki. Turniej sędziowali : Tadeusz Tymrakiewicz, Mirosław Podkówka i Tadeusz Wesołowski. Obsługa techniczna: Roman Gniazdowski, Wojciech Zaręba i Jacek Wykrota.