45-064 Opole ul. Damrota 6

Konto: Bank PKO BP O/Opole nr 22 1020 3668 0000 5802 0153 3140      NIP: 754-288-70-61      REGON: 160072320

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Namysłowskiego

07.09.2011

03.09.2011r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Pokoju odbył się Otwarty Turniej Szachowy Pokój 2011. Powiększ zdjęcie Powiększ zdjęcie

Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Pokój Organizację Pożytku Publicznego, okazał się jednym z największych w województwie opolskim i niewątpliwie największym w powicie namysłowskim. Do turnieju zgłosiło się 63 zawodników z województw: opolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego. Zawodnicy przyjechali z Wielunia, Skarszewa k/Trzebnicy, Sycowa, Namysłowa, Wołczyna, Gierałcic, Ligoty Dolnej, Kluczborka, Czarnowąs, Chróścic, Opola, Biestrzykowic, Pokoju, Dąbrówki Dolnej, Krogulnej. Szachiści różnili się wiekiem - najmłodsi mieli po 7 lat, najstarszy zawodnik – miał 82 lata,  a także umiejętnościami i doświadczeniem, ale łączyła ich wola walki i chęć osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Stąd też zawody miały bardzo emocjonujący przebieg. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, 9 rund, po 15 minut na zawodnika, pary kojarzono systemem komputerowym. W efekcie ponad 4 godzinnych pojedynków na szachownicach, najlepszy wynik  7,5 pkt osiągnął reprezentant LSK Park Starzenice Rafał Kowalczyk, drugie miejsce zajął Mariusz Kowalczyk z tego samego klubu z wynikiem 7 pkt, trzecie Andrzej Olszowski z klubu LZS Swornica Czarnowąsy. W grupie juniorów najlepszymi okazali się: Dominik Paliszewski z PUKS Rodło Opole - 6 pkt, Tomasz Góreczny z PUKS Rodło Opole – 6 pkt, Łukasz Stark z PUKS Rodło Opole – 5 pkt. W grupie juniorek bezkonkurencyjna była Agnieszka Kwiatkowska z klubu LZS Swornica Czarnowąsy, która zdobyła 6 pkt. Najlepszym zawodnikiem z powiatu namysłowskiego okazał się Gabriel Płonka, który zdobył 5 pkt, za nim z niższą punktacją pomocniczą uplasował się Bartłomiej Makuch. Najlepszym zawodnikiem z gminy Pokój został Sławomir Ptaszek, który zdobył 4 pkt. Wśród juniorów z gminy Pokój najlepszy wynik osiągnął Alexander Wrzosek – 3.5 pkt. Puchary, medale, nagrody rzeczowe i upominki zawodnikom wręczyła Barbara Zając Wójt Gminy Pokój. Nad prawidłowością przeprowadzenia zawodów czuwali sędziowie: Marek Strzęp i Przemysław Ptaszek. Celem turnieju była popularyzacja gry w szachy wśród mieszkańców powiatu namysłowskiego i zachęcenie niezrzeszonych w klubach pasjonatów tej królewskiej gry do zapisania się do klubu szachowego Stowarzyszenie Pokój OPP w Pokoju. Ambicją klubu jest popularyzacja szachów w powiecie namysłowskim, a w przyszłości udział juniorów i seniorów klubowych w rozgrywkach ligowych. Wszystkich chętnych do rozegrania partyjki lub poznania zasad gry zapraszamy do klubu w każdą sobotę o godz: 14.00 - sala Urzędu Gminy Pokój ul. Sienkiewicza 8, 46-034 Pokój nr tel. 667 989 357