Categories: news-2011
      Date: 02.04.2011
     Title: Turniej Złota Wieża 2011

W dniu 26 marca 2011 roku Stowarzyszenie Szachowe LZS Goniec w Kluczborku zorganizował w sali gimnastycznej tutejszej Szkoły Podstawowej numer 2 Wojewódzki Drużynowy Turniej Szachowy Złota Wieża. W zawodach brali udział członkowie klubów LZS, LKS oraz mieszkańcy z miejscowości wiejskich województwa opolskiego.

I m. zajęła drużyna LKS „Zarzewie” Prudnik zdobywając 14 pkt dużych (Krzysztof Banasik, Jan Siekaniec,Tomasz Rudzki, Ewelina Buksa).
II m. zdobył LZS „Pat” Ligota Dolna - 11 pkt dużych (Andrzej Szybka, Miłosz Rewasiewicz, Joanna Szybka i Magdalena Szybka).
III m. uzyskała drużyna LZS „Viktoria” Chróścice mając 10 pkt dużych (Rafał Małecki, Andrzej Krzywda, Dawid Weber i Małgorzata Sobocińska).
IV m. zdobyła drużyna LZS „Goniec” Kluczbork uzyskując 9 pkt dużych (Rafał Tymrakiewicz, Lech Zarzecki, Kamil Wróbel i Agnieszka Jagieło).

Grano siedem rund po 15 minut dla zawodnika. Udział do turnieju zgłosiło się 60-ciu zawodników z 15-tu drużyn 4-ro osobowych. Od początku turnieju o zwycięstwo walczyło cztery najlepsze drużyny z województwa. Z tej zaciętej rywalizacji wyszła zwycięsko niepokonana od szeregu lat drużyna LKS „Zarzewie” Prudnik , która pokonała wszystkich swoich przeciwników.

Dalsze miejsca po 7 punktów zdobyły następujące drużyny: Komorzno, Rudniki, Zarzewie Prudnik II i Goniec Kluczbork II.

Na poszczególnych szachownicach zwyciężyli:
I szachownica męska

1  Krzysztof Banasik z Zarzewia Prudnik         6,0 pkt
2 Rafał Tymrakiewicz z Gońca Kluczbork 5,5 pkt
3 Andrzej Szybka z Pat Ligota Dolna 5,0 pkt

II szachownica męska

1  Rafał Małecki – Viktoria Chróścice           7,0 pkt(100%)

3 Małgorzata Sobocińska – Viktoria Chróścice 5,0 pkt

Dwie pierwsze drużyny zdobyły prawo gry w mistrzostwach Polski, które odbędą się w miesiącu maju w Augustowie. Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów w Opolu zafundowało dla zwycięzców okazałe puchary, dyplomy oraz w nagrodę sprzęt szachowy, a dla wszystkich uczestników zabezpieczyło zimny oraz gorący poczęstunek.

Zawody sędziowali: Tadeusz Tymrakiewicz – sędzia główny