Categories: news-2012
      Date: 21.10.2012
     Title: Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów OP-SL

W dniach od 14 do 21.10.2012 roku w Szczyrku rozgrywane były Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów województw śląskiego i opolskiego. Nasze województwo reprezentowała nieliczna grupa młodych zawodników, na 9 startujących awans wywalczyło 6.

W grupie D13 wśród 15 zawodniczek Agnieszka Kwiatkowska zajęła 3 miejsce i awansowała do finałów II Olimpiady Sportów Umysłowych. W grupie C9, w której grało 23 zawodników 2 miejsce zajął Nikodem Bialik, a 5 miejsce Kamil Stankiewicz i awansowali do finałów Mistrzostw Polski. W grupie C11 na 29 zawodników 10 miejsce zajął Tomasz Góreczny, a grupę wygrał Jan Pułtorak, który uzyskał awans do finałów II Olimpiady Sportów Umysłowych. W C13Kacper Racławicki zajął 10 miejsce wśród 19 grających. W grupie C15 - Piotr Klimek zajął 3 miejsce uzyskując awans do Mistrzostw Polski. W najstarzej grupie chłopców C17 - Marcin Klimek zajął 6 miejsce, a 1 miejsce i awans do Mistrzostw Polski wywalczył Adam Jachym.