45-064 Opole ul. Damrota 6

Konto: Bank PKO BP O/Opole nr 22 1020 3668 0000 5802 0153 3140      NIP: 754-288-70-61      REGON: 160072320
VI turniej szachowy w Maciejowie

21.05.2014


W dniu 17 maja 2014 r. zakończyły się II Otwarte Mistrzostwa Ziemi Kluczborskiej, podczas VI  Turnieju Szachowego w Maciejowie koło Kluczborka.
Poziom sportowy turnieju był na bardzo wysokim poziomie. W turnieju wystartowali między innymi: Mistrz Międzynarodowy Hnydiuk Aleksander, Mistrz Krajowy Tustanowski Robert, Kandydaci na Mistrza Banasik Krzysztof i Kowalczyk Rafał oraz Mistrz Fide Rafał Tymrakiewicz. Do rywalizacji przystąpiło aż 96 szachistów z województwa opolskiego /Kluczbork, Kuniów, Opole, Prudnik, Brzeg, Strzelce Opolskie, Byczyna, Pokój, Wołczyn, Ligota Dolna/ oraz z Sycowa, Częstochowy, Wieruszowa, Wielunia, Lublińca i Kożuchowa. Poza tym wystąpiło także trzech szachistów z Czech, co sprawiło, iż turniej urósł do rangi turnieju międzynarodowego.
Zwycięzcą w kat. Open, po ciężkich bojach na szachownicy, został HNYDIUK ALEKSANDER z Kożuchowa 6,0 pkt /, drugie miejsce również z 6,0 pkt zajął KOWALCZYK MARIUSZ z Wielunia, trzecie 5,5 pkt TUSTANOWSKI ROBERT z Prudnika, czwarte 5,5 pkt  BANASIK KRZYSZTOF z Prudnika, piąte 5,0 pkt RAFAŁ TYMRAKIEWICZ z Gońca Kluczbork.
  Powiększ zdjęcie


W grupie Open nagrodzono także zwyciężczynię w kat. kobiet BUKSĘ EWELINĘ z Prudnika oraz zwycięzcę w kat. juniorów Tustanowskiego Mateusza z Prudnika.

W grupie drugiej w kat. klasy I-III chłopcy wygrał Czaja Adrian z Gońca Kluczbork, drugie miejsce Czernecki Andrzej z Opola, trzecie miejsce Misiak Łukasz z Opola.

Kat. klasy I-III dziewczęta wygrała Chrobot Patrycja z Opola, drugie miejsce Kopica Kamila z Opola.

Kat. klasy IV-VI chłopcy wygrał Góreczny Tomasz z Opola z kompletem zwycięstw, drugie miejsce Chodor Dominik z Ligoty Dolnej, trzecie miejsce  Erbert Przemysław z Gońca Kluczbork.

Kat. klasy IV-VI dziewczęta wygrała Gajewska Karolina z Gońca Kluczbork, druga Duraj Maria z Pokoju, trzecia Haik Anna z Kuniowa.

W Maciejowie rozegrano również XXVII Mistrzostwa PSP nr 2 w Kluczborku.
Kat. klasy I-III zwyciężył Panek Grzegorz, drugie miejsce Brzana Szymon, trzecie Pocheć Jan.
Kat. klasy IV-VI zwyciężył Chodor Dominik, drugie miejsce Erbert Przemysław, trzecie Weigel Piotr.
Kategorię kobiet wygrała Gajewska Karolina.

Szczegółowe wyniki na: http://goniecklb.blogspot.com

Powiększ zdjęcie Powiększ zdjęcie