45-064 Opole ul. Damrota 6

Konto: Bank PKO BP O/Opole nr 22 1020 3668 0000 5802 0153 3140      NIP: 754-288-70-61      REGON: 160072320

Puchar Zimy '2007'

19.06.2007

W czasie ferii zimowych w opolskim klubie "Społem" zorganizowano cykl turniejów szachowych dla dzieci i młodzieży pn. "Puchar Zimy '2007'":

• P-10' - w kategorii gimnazjalistów i licealistów zwyciężył Wojciech Roszkowiak ( II LO ), a wśród uczniów szkół podstawowych Adam Jachym ( PSP-15 ).

• P-15' - w grupie zaawansowanych pierwsze miejsce ponownie zajął Wojciech Roszkowiak, natomiast wśród początkujących najlepszy był Jakub Nowosielski ( PSP-2 ).

• Turniej klasyfikacyjny (pełnoczasowy) - 1. Adam Jachym, 2. Wojciech Roszkowiak, 3-4. ex aequo Jakub Lasek ( PG-6 ) i Piotr Hanusek ( PG-7 ).

Zwycięzcy poszczególnych turniejów zajęli także pierwsze miejsca w klasyfikacji ogólnej:

• szkoły ponadpodstawowe: Wojciech Roszkowiak

• szkoły podstawowe - zaawansowani: Adam Jachym

• szkoły podstawowe - początkujący: Jakub Nowosielski.

Także w MDK na opolskim ZWM-ie rozegrano dwa turnieje systemem szwajcarskim.

W turnieju szachów aktywnych P-30' najlepszymi okazali się: 1. Artur Kiryczuk, 2. Mirek Hamryszak, 3. Karolina Karleszko ( I klasa szkoły podstawowej !!! ).

Z uczniów klas I - III szkół podstawowych najlepszymi ( poza Karoliną ) byli: Olaf Werner, Piotr Kozłowski i Piotr Leśniak a z dziewcząt Ania Gudełajtis.

W turnieju, rozegranym z tempem gry P-15', czołowe miejsca zajęli: 1. Artur Kiryczyk, 2. Mirek Hamryszak, 3. Maciej Maciejewski.